Vchod do domu

Všichni si určitě přejeme abychom měli v životě více štěstí, zdraví, lásky atd., to vše můžeme shrnout pod pojem pozitivní energie. A ta se dá jednoduše představit jako vzácná návštěva, kterou očekáváme v našem domě. První co ji potká na její cestě k nám je vchod, vstup do domu. Ale jaký je? Lze ho jednoduše najít? Je upravený, pěkný a lákající k návštěvě? Bude tam naše vzácná návštěva vůbec chtít vstoupit?

Vchod do bytu nebo vstup do domu by měl být volný, dobře osvětlený a označený. Není dobré mít přímo proti vchodovým dveřím strom, sloup nebo stožár. Pokud bydlíte ve vlastním domě, je dobré, aby cestička k domu byla mírně klikatá, aby se do domu vinula. Vstupní dveře mají být vždy v dobrém stavu, ať už bydlíte ve vlastním domě nebo v bytě paneláku! Měly by se snadno a lehce otevírat a rozhodně nemají skřípat! Cedulka na dveřích může být jak kovová s hezky vepsaným jménem těch, kdo v domě (bytě) bydlí, tak i třeba keramická nebo z jiných ušlechtilých materiálů opatřená i vtipným prvkem atd. Důležité totiž je i to, aby se vaše dveře něčím pozitivně odlišovaly od těch ostatních.

Čím více prostoru tím lépe.

U vstupního prostoru a předsíně platí pravidlo – čím více prostoru tím lépe. Úložné prostory je nejlépe umístit do vestavěných skříní, ale nikoli do prostoru nad vchodem (častý problém v panelákových bytech). Při vstupu do bytu by jste rozhodně neměli zakopávat o boty a další překážky. Snažte se boty a oblečení vždy odklízet do botníku a do šatny. To stejné platí pro tašky s nákupy, kabelky, baťohy atd. Obzvlášť oblíbeným zlozvykem u dětí je odhodit školní tašku ihned za dveře.

Kam se zrcadlem?

Pokud chcete umístit do předsíně zrcadlo platí jedno zásadní pravidlo – nikdy jej nedávejte ihned proti vstupním dveřím, zrcadlo by nemělo odrážet vstupujícího! Můžete ho umístit například po diagonále od vchodu na protější zdi nebo na přilehlou zeď. Vhodná jsou zrcadla v celku, buď samostatná nebo umístěná v ozdobném rámu. Vyhýbejte se zrcadlům, která vás opticky rozřezávají na několik kousků (z malých čtverečků atd.)

Ochránce vchodu

Aby k nám do domu vstoupilo jen to dobré a vše negativní zůstalo spolehlivě za dveřmi, pořiďte si ochránce vchodu! Může to být jak tradiční ochránce, jakými jsou sošky, např. psi Fu, draci, Kwan Kung a nebo si můžete vymyslet sami svého ochránce, kterému věříte. Může to klidně být postavička rytíře, dřevená kočka atd. Váš ochránce by měl ale být umístěn tak, aby se díval z předsíně (zevnitř) na vchodové dveře, kontroloval je. Tradice používání ochránců vchodu je velmi stará a má místo téměř v každé kultuře. Určitě jste již viděli třeba hrůzostrašně vypadající chiméry hlídající vstup do chrámu Notre Dame v Paříži, pár lvů před barokním vchodem a další podobné ochránce.

Nalákejte Vaši vzácnou návštěvu dovnitř!

Když vzácná návštěva vstoupí do domu (bytu) co první uvidí? Kam dál budou směřovat její kroky? Pokud proti vchodovým dveřím máte takové místnosti, jako je WC či koupelna, snažte se mít tyto dveře vždy zavřené. Rovněž dveře do technických místností (kotelna, prádelna, sklep apod.) by vstupující pozitivní energii neměly vítat dokořán. Dobrá energie by měla dále pokračovat do obývacího pokoje, jídelny nebo pracovny. Nasměrovat ji správným směrem pak můžete za pomoci světla, upoutat pozornost hezkým obrazem, květinami, uměleckým dílem atd. Tak abychom od vchodu naši štěstěnu nalákali dovnitř.

 
'Vstup do domu' - stáhnout článek