Jarní úklid podle feng šuej

Svěží jarní energie má přímo zázračné účinky jak na nás, tak na náš byt nebo dům. Ovšem abychom jí získali co nejvíce je nezbytně nutné provést jarní úklid, který nám to pak umožní. Ve feng šuej je na toto téma řada zajímavých rad a doporučení. Abychom jsme se mohli naplno těšit ze všeho nového co nám svěží jarní energie přinese musíme nejdříve jí vyklidit cestu.

Prvním (pro některé z nás i trochu bolestným) krokem - je rozbor věcí, které již vážně nepotřebujeme a při tom nám zabírají místo. Takže nachystejte si velkou krabici a začněte ji plnit. Přirozeně sem patří staré oblečení a boty, ale i třeba to novější, které se stejně již nenosí nebo protože nám nesluší, je malé atd. A buďte k sobě při tom upřímní, vážně do toho zhubnete? Potřebujete tolik oblečení na ven nebo do lesa?

Co ještě můžete přidat do této krabice? Rozhlédněte se po bytě pozorně, nejsou zde ještě náhodou staré vánoční dekorace, suché zaprášené květiny? Staré noviny, časopisy a možná i knihy, které již stejně nikdy nebudete číst (už toho vraha z detektivky stejně znáte, zamilovaný román se vám nelíbil atd.). Patři sem ale bohužel třeba i dárky, a to ty, které jste od někoho dostali ale vůbec se vám nelibí nebo se ani nehodí jako třeba obrázek nebo soška atd. V každé domácnosti je často požehnaně nepotřebných věcí a jaro je přesně ta doba kdy se toho můžeme zbavit!

Druhým krokem je samotný úklid. Pořádně vyvětrejte. Do kbelíku s vodou přidejte himalajsou nebo mořskou sůl a udělejte klasický úklid. Je dobré touto vodou se solí omýt jak nábytek tak i podlahu. Část soli nasypejte po obvodu místnosti a nejlépe do každého rohu v jednotlivých místnostech. Tato sůl se tam ponechá do druhého dne a pak se vysaje vysavačem a co je velmi důležité, musíte tuto sůl vyhodit! Sůl totiž na sebe vezme vše negativní z vašeho bytu nebo domu!

Náš tip: očistný rituál - Starou energii z domu pomohou vypudit také vonné tyčinky a zvonek nebo zpívající mísa. Postup je jednoduchý: zapalte vonnou tyčinku vezměte zvonek nebo zpívající mísu a obejděte váš dům nebo byt od vchodových dveří v protisměru hodinových ručiček a pak i ve směru hodinových ručiček. Očista zvukem a vonnou tyčinkou je velmi starý a účinný rituál. (Ovšem pokud vám to přijde až moc, nemusíte ho provádět, není to podmínku úspěšnosti jarního úklidu :o)

Třetí krok je závěrečný. Na jídelní stůl postavte mísu s čerstvým ovocem, nejlépe pomeranče (symbol bohatství) a vázu s čerstvými řezanými květinami. Čerstvé květiny, kromě toho, že jsou krásné a nesou v sobě spoustu pozitivní energie, mají ještě jednu obrovskou výhodu pro váš dům - když odumírají berou na sebe starou a špatnou energii. Čerstvé květiny můžete kromě jídelního stolu postavit i do každé místnosti (ovšem s výjimkou záchodu, koupelny, šatny atd.).

Náš tip: Do rozprašovače na kytky smíchejte vodu a několik kapek aromatického oleje, může to být pomeranč (bohatství), cedr, citron nebo eukalypt (pro zdraví), pro lásku růžový olej, skořice nebo ilang ilang. Tuto vodu rozprašte po bytě a pár kapek oleje navíc dejte do i aromalampy.

Úspěšné vykročení do jarních dní přeje tým Královny.

 
'Jarní úklid' - stáhnout článek