Feng šuej pro panelákový byt

Ať se jedná o panelák, dům nebo byt v luxusních apartmentech ve feng šuej platí pořád stejná zásada – snažte se aby Váš vstupní prostor vypadal co nejlépe! Vstupní dveře by se měly něčím pěkným odlišovat od ostatních, může to byt originální pěkná cedulka se jménem těch kdo v domě bydlí, hezká výzdoba ať už sezónní (jarní, letní atd.) a nebo něco univerzálního. Vstupní prostor z venku lze zdůraznit pěkným koberečkem nebo rohožkou. Důležité je, aby Vaše dveře byly poutavé, dobře osvětlené a chtělo se do nich vstoupit!

Častým problémem malých bytů v panelových domech je úzká a tmavá chodba. Tento problém pomůže vyřešit zrcadlo a světlo. Zrcadlo by mělo být v celku, nejsou vhodná zrcadla z malých dílů, při pohledu do kterého je člověk jako by symbolicky rozřezáván. Zrcadlo je mocným nástrojem ve feng šuej a tak je důležité i jeho správné umístění. Za prvé zrcadlo nesmí odrážet vstupní dveře (tak, aby jsme neviděli ihned při vstupu svůj odraz) a za druhé, zrcadlo nesmí odrážet záchodové dveře. Záchod a koupelna patří k místnostem, které se snažíme spíše neutralizovat než zdůrazňovat, protože zde se zbavujeme špíny a přes splachování nám může utíkat dobrá energie. Od vstupních dveří by měla dobrá energie putovat nejlépe do obývacího pokoje nebo pracovny. Pokud ale ihned proti vstupním dveřím je záchod či koupelna není to zrovna nejlepší rozmístění a tak to bude rozhodně chtít použít nějaké nápravné řešení. Pokud to prostor dovolí lze záchodové dveře oddělit pěkným lehkým paravánem.

Ovšem často se setkáváme s tím, že místa mezi vstupními dveřmi a záchodem není na zbyt. V takovém případě pomůže situaci vyřešit světlo a hezký dekorační doplněk, které mají za úkol odpoutat pozornost od záchodových dveří a tak dobrou energii nasměrovat do dalších místností. Například to být pěkný svícen, obraz, fotografie či nějaký umělecký výtvor rozmístěný na stejné zdi jako jsou záchodové dveře. Vtipným řešením může být i šipka ukazující správný směr:o) Jako další zajímavé řešení může být hezká tapeta, kterou lze záchodové dveře zamaskovat a tím odpoutat pozornost (tapeta se lepí na celou zeď společně s dveřmi).

Centrum bytu je „srdce“ našeho prostoru, odpovídá za zdraví a za celkové harmonické rozdělení energií a tak hlavní zásadou pro centrum je, aby bylo co nejvíce volné! Ovšem v případě panelových bytů se velmi často do centra rozmisťují záchod, koupelna či nosná zeď. Pokud zrovna bydlíte v bytě s tímto problémem, situaci můžete vyřešit tím, že symbolicky posílíte centrum v dalších místnostech (nejlépe ve dvou). Do centra místnosti pořiďte pěkný lustr (číslo centrumu je pět, takže nejlépe pět lampiček) nebo závěsný křišťál, na který bude svítit sluníčko. Může to být i výrazný koberec v teplých barvách, kterým centrum zdůrazníte.

V kuchyni je důležité, aby mezi sporákem a dřezem byl alespoň malý prostor. Pokud tomu tak není a váš sporák je „nalepený“ na dřez, pořiďte mezi ně obyčejnou dřevenou desku. Dřevo pomůže ztlumit konflikt mezi ohněm (sporákem) a dřezem (vodou).

V případě, že jedna místnost slouží jako jídelna, ložnice, pracovna i obývák, snažte se alespoň symbolicky od sebe oddělit klidovou zónu od pracovní a místa, kde se stravujete. I když je to náročnější otázka i zde lze zvolit vhodné řešení. Pomohou lehká záclona, paraván, koberec a dekorační doplňky jako třeba květináč nebo váza. Snažte se ale neřešit tento problém těžkým nábytkem, aby jste třeba nerozdělovali místnost na dvě poloviny velkou skříní. Centrum místnosti by mělo zůstat co nejvíce volné!

 
"Feng šuej pro panelákový byt" - stáhnout článek